Teatr Hagiograf

Teatr Hagiograf – teatr założyła Izabela Drobotowicz-Orkisz, zapraszając do współpracy Jacka Lecznara. Oboje są absolwentami krakowskiej PWST, doświadczonymi aktorami. Mają w dorobku również prace reżyserskie i filmowe oraz znaczące nagrody. Rozpoczęli swoją działalność w Krakowie, w kościele pw. Św. Krzyża, prapremierą spektaklu MILLENIUM – Misterium na dwa głosy; 10 marca 2001 r.
Obecnie współpracuje z teatrem wielu krakowskich aktorów, muzyków, plastyków oraz naukowców. Występują w wielkich świątyniach i salach, jak i w małych wiejskich kościółkach i klubach, szkołach i zakonach klauzurowych. Twórcy teatru starają się odpowiadać na potrzebę nowej kultury, opartej na szacunku dla Prawdy, Dobra i Piękna, czerpiąc z bogatej kultury duchowej Kościoła katolickiego. Prezentują sylwetki „gigantów wiary” – zarówno tych powszechnie czczonych – np. swojej patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. s. Faustyny czy bł. Jana Pawła II – jak i mniej znanych, których przykład życia i myśl często stają się inspiracją dla widzów i samych artystów, pragnących umacniać wiarę, ożywiać nadzieję i rozpalać miłość. Zespół jest również otwarty na realizację spektakli na temat lokalnych patronów lub przedstawień związanych np. z rokiem liturgicznym czy aktualnym programem duszpasterskim.
Teatr Hagiograf wystawił kilkukrotnie w formie czytania performatywnego wszystkie dramaty Karola Wojtyły. Występował w wielu miastach, miasteczkach i wioskach Polski, a także we Włoszech oraz w Czechach, Szwecji i Kanadzie.

Strona internetowa: http://hagiograf.pl
Facebook: http://facebook.com/teatrhagiograf

 

Źródło: http://hagiograf.pl

 

Fotografie ze spektakli:

Artysta Miłosierdzia na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”

 

Reklamy

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: